O uzimanju statina

Pre 11 godina SAM IMALA DIJAGFRAGMALNI INFARKT I ZAKREČENA MI JE CELA DESNA GLAVNA (?) STRANA. oD TADA SAM POD MEDIKAMENTOZNOM TERAPIJOM, uZIMAM I STATINE I SADA SAM DOBILA I MASNU JETRU. nOGE OD POTKOLENICA PA NA DOLE MI OTIČU GODINU DANA. MOGU LI NAPRAVITI PAUZU OD PAR MESECI NE UZIMATI STATINE DA \"ODMORIM\" JETRU? i ZAŠTO MI NOGE OTIČU A NA KONTROLI MI JE SRCE BILO U REDU A IMAM MANJAKUKUPNIH PROTEINA I ALBIMINA MALO POVEĆAN HOLEST, HDL, LDL I TRIGLICERIDE. PZH MI JE 15,33 A PROTEIN S JE 115,4.hVALA, NESTRPLJIVO ČEKAM ODGOVOR.

, BEOGRAD


Odgovor:

Postovana,
o uzimanju statina morate vidjeti sa Vasim ordinarijusom koji Vam je ukljucio navedeni lijek.
Sto se tice oticanja nogu, morate uraditi kompletnu kardiolosku obradu (ekg,uzv srca....), a takodje je potrebno da se javite gastroenterologu zbog masne jetre, jer snizene vrijednosti albumina i ukupnih proteina govore u prilog ostecenja jetre.
Takodje Vam savjetujemo da uradite markere hepatitisa.

Savjetovaliste Klinike za infektivne bolesti UKC Banja Luka

Datum objavljivanja: 23-01-2014 23:13:24
Broj poseta: 1324



Postavite pitanje > Postavljena pitanja i odgovri

Prijavite se Facebook stranicu Udruženja
POSTANI ČLAN UDRUŽENJA
 
     
 
Novosti    O nama    Hepatitis    Jetra    Savjeti    Pregled pojmova    Sponzori